Ranking

Pos. Team G V N P Diff. networks Pt.
1. SV STERZING VOLKSBANK 12 9 1 2 32 82 : 50 28
2. FLOORBALL L'AQUILA 12 9 1 2 33 70 : 37 28
3. SSV DIAMANTE 11 9 0 2 37 99 : 62 27
4. VIKING ROMA FC 11 7 0 4 14 75 : 61 21
5. FBC BOZEN 12 6 0 6 20 112 : 92 18
6. UF GARGAZON LIFTEX 10 4 3 3 15 72 : 57 15
7. ASC ALGUND RAIFFEISEN 12 4 1 7 -30 66 : 96 13
8. FC MILAN 12 4 0 8 -44 61 : 105 12
9. UHC VARESE ELETTROTEC 11 2 0 9 -32 48 : 80 6
10. SHC FL SERENISSIMA 11 0 0 11 -45 40 : 85 0

Results

1. Day

21/09/2013 18.00 BOLZANO SSV DIAMANTE VIKING ROMA FC 7:11
21/09/2013 18.00 LAGUNDO UF GARGAZON LIFTEX FC MILAN 16:4
21/09/2013 20.30 LAGUNDO ASC ALGUND RAIFFEISEN SV STERZING VOLKSBANK 2:9
21/09/2013 20.30 BOLZANO FBC BOZEN SHC FL SERENISSIMA 13:3
22/09/2013 10.00 VIPITENO SV STERZING VOLKSBANK VIKING ROMA FC 5:4
22/09/2013 10.00 BOLZANO FBC BOZEN FC MILAN 25:7
22/09/2013 11.00 LAGUNDO UF GARGAZON LIFTEX SHC FL SERENISSIMA 7:4
22/09/2013 12.30 BOLZANO SSV DIAMANTE ASC ALGUND RAIFFEISEN 15:7

2. Day

12/10/2013 19.00 CARNAGO UHC VARESE ELETTROTEC SSV DIAMANTE 6:8
12/10/2013 20.00 ROMA VIKING ROMA FC ASC ALGUND RAIFFEISEN 11:4
12/10/2013 20.00 CADONEGHE SHC FL SERENISSIMA FLOORBALL L'AQUILA 3:6
13/10/2013 11.00 CADONEGHE FC MILAN FLOORBALL L'AQUILA 6:8
12/01/2014 10.00 BOLZANO FBC BOZEN UF GARGAZON LIFTEX 7:8
08/03/2014 20.00 CARNAGO UHC VARESE ELETTROTEC SV STERZING VOLKSBANK

3. Day

26/10/2013 20.00 VIPITENO SV STERZING VOLKSBANK SSV DIAMANTE 5:8
26/10/2013 20.00 L'AQUILA FLOORBALL L'AQUILA FBC BOZEN 8:5
26/10/2013 21.00 LAGUNDO ASC ALGUND RAIFFEISEN UHC VARESE ELETTROTEC 6:3
27/10/2013 10.00 L'AQUILA VIKING ROMA FC FBC BOZEN 11:9
27/10/2013 11.00 LAGUNDO UF GARGAZON LIFTEX UHC VARESE ELETTROTEC 10:4
27/10/2013 12.00 CADONEGHE SHC FL SERENISSIMA FC MILAN 2:4

4. Day

09/11/2013 17.00 LAGUNDO SSV DIAMANTE FC MILAN 7:3
09/11/2013 20.00 ROMA VIKING ROMA FC UHC VARESE ELETTROTEC 7:3
09/11/2013 20.00 VIPITENO SV STERZING VOLKSBANK SHC FL SERENISSIMA 9:5
09/11/2013 20.00 LAGUNDO ASC ALGUND RAIFFEISEN FLOORBALL L'AQUILA 2:7
10/11/2013 10.00 BOLZANO SSV DIAMANTE SHC FL SERENISSIMA 7:3
10/11/2013 11.00 VIPITENO SV STERZING VOLKSBANK FC MILAN 7:0
10/11/2013 11.00 LAGUNDO UF GARGAZON LIFTEX FLOORBALL L'AQUILA 2:2

5. Day

16/11/2013 16.30 CARNAGO UHC VARESE ELETTROTEC FC MILAN 3:10
16/11/2013 19.00 CADONEGHE SHC FL SERENISSIMA ASC ALGUND RAIFFEISEN 7:8
16/11/2013 20.00 ROMA VIKING ROMA FC SV STERZING VOLKSBANK 4:5
16/11/2013 20.00 BOLZANO SSV DIAMANTE UF GARGAZON LIFTEX 8:7
17/11/2013 12.00 CADONEGHE SHC FL SERENISSIMA UHC VARESE ELETTROTEC 3:9
15/12/2013 11.00 BOLZANO FBC BOZEN SSV DIAMANTE 8:14

6. Day

15/12/2013 12.00 L'AQUILA FLOORBALL L'AQUILA VIKING ROMA FC 5:2
17/12/2013 20.30 LAGUNDO ASC ALGUND RAIFFEISEN UF GARGAZON LIFTEX 7:7
21/12/2013 19.00 CARNAGO UHC VARESE ELETTROTEC FLOORBALL L'AQUILA 1:4
22/12/2013 11.00 LAGUNDO UF GARGAZON LIFTEX SV STERZING VOLKSBANK 5:5

7. Day

11/01/2014 20.00 L'AQUILA FLOORBALL L'AQUILA SHC FL SERENISSIMA 10:1
11/01/2014 20.00 VIPITENO FBC BOZEN SV STERZING VOLKSBANK 7:10
12/01/2014 10.00 L'AQUILA FLOORBALL L'AQUILA FC MILAN 8:2
12/01/2014 12.30 L'AQUILA VIKING ROMA FC SHC FL SERENISSIMA 7:5

8. Day

25/01/2014 18.00 LAGUNDO ASC ALGUND RAIFFEISEN VIKING ROMA FC 4:5
26/01/2014 13.30 LAGUNDO ASC ALGUND RAIFFEISEN FC MILAN 10:6
15/02/2014 20.30 LAGUNDO FBC BOZEN ASC ALGUND RAIFFEISEN 9:7
16/03/2014 CIAMPINO UF GARGAZON LIFTEX VIKING ROMA FC

9. Day

08/02/2014 14.00 BOLZANO FBC BOZEN FLOORBALL L'AQUILA 5:4
08/02/2014 21.00 LAGUNDO ASC ALGUND RAIFFEISEN SSV DIAMANTE 7:5
08/02/2014 21.00 VIPITENO SV STERZING VOLKSBANK UHC VARESE ELETTROTEC 9:2
09/02/2014 10.00 VIPITENO SV STERZING VOLKSBANK FLOORBALL L'AQUILA 4:2
09/02/2014 11.00 BOLZANO SSV DIAMANTE UHC VARESE ELETTROTEC 11:3
09/02/2014 11.00 CADONEGHE FC MILAN SHC FL SERENISSIMA 5:4
09/02/2014 14.00 LAGUNDO UF GARGAZON LIFTEX FBC BOZEN 6:10

10. Day

22/02/2014 18.00 MILANO UHC VARESE ELETTROTEC VIKING ROMA FC 6:7
22/02/2014 20.00 VIPITENO SV STERZING VOLKSBANK ASC ALGUND RAIFFEISEN 12:2
22/02/2014 20.00 L'AQUILA FLOORBALL L'AQUILA UF GARGAZON LIFTEX 6:4
22/02/2014 20.30 MILANO FC MILAN FBC BOZEN 6:9
23/02/2014 11.00 BOLZANO SSV DIAMANTE SV STERZING VOLKSBANK 9:2
23/02/2014 14.00 MILANO FC MILAN VIKING ROMA FC 8:6
23/02/2014 16.30 MILANO UHC VARESE ELETTROTEC FBC BOZEN 8:5

11. Day

08/03/2014 18.00 MILANO FC MILAN UF GARGAZON LIFTEX
08/03/2014 20.00 ROMA VIKING ROMA FC SSV DIAMANTE
08/03/2014 20.00 CADONEGHE SHC FL SERENISSIMA FBC BOZEN
09/03/2014 10.00 ROMA FLOORBALL L'AQUILA SSV DIAMANTE
09/03/2014 12.00 CARNAGO UHC VARESE ELETTROTEC ASC ALGUND RAIFFEISEN
09/03/2014 12.00 CADONEGHE SHC FL SERENISSIMA UF GARGAZON LIFTEX

Ranking

Pos. Team G V N P Diff. networks Pt.
1. SV STERZING VOLKSBANK 12 9 1 2 32 82 : 50 28
2. FLOORBALL L'AQUILA 12 9 1 2 33 70 : 37 28
3. SSV DIAMANTE 11 9 0 2 37 99 : 62 27
4. VIKING ROMA FC 11 7 0 4 14 75 : 61 21
5. FBC BOZEN 12 6 0 6 20 112 : 92 18
6. UF GARGAZON LIFTEX 10 4 3 3 15 72 : 57 15
7. ASC ALGUND RAIFFEISEN 12 4 1 7 -30 66 : 96 13
8. FC MILAN 12 4 0 8 -44 61 : 105 12
9. UHC VARESE ELETTROTEC 11 2 0 9 -32 48 : 80 6
10. SHC FL SERENISSIMA 11 0 0 11 -45 40 : 85 0

Results

1. Day

21/09/2013 18.00 BOLZANO SSV DIAMANTE VIKING ROMA FC 7:11
21/09/2013 18.00 LAGUNDO UF GARGAZON LIFTEX FC MILAN 16:4
21/09/2013 20.30 LAGUNDO ASC ALGUND RAIFFEISEN SV STERZING VOLKSBANK 2:9
21/09/2013 20.30 BOLZANO FBC BOZEN SHC FL SERENISSIMA 13:3
22/09/2013 10.00 VIPITENO SV STERZING VOLKSBANK VIKING ROMA FC 5:4
22/09/2013 10.00 BOLZANO FBC BOZEN FC MILAN 25:7
22/09/2013 11.00 LAGUNDO UF GARGAZON LIFTEX SHC FL SERENISSIMA 7:4
22/09/2013 12.30 BOLZANO SSV DIAMANTE ASC ALGUND RAIFFEISEN 15:7

2. Day

12/10/2013 19.00 CARNAGO UHC VARESE ELETTROTEC SSV DIAMANTE 6:8
12/10/2013 20.00 ROMA VIKING ROMA FC ASC ALGUND RAIFFEISEN 11:4
12/10/2013 20.00 CADONEGHE SHC FL SERENISSIMA FLOORBALL L'AQUILA 3:6
13/10/2013 11.00 CADONEGHE FC MILAN FLOORBALL L'AQUILA 6:8
12/01/2014 10.00 BOLZANO FBC BOZEN UF GARGAZON LIFTEX 7:8
08/03/2014 20.00 CARNAGO UHC VARESE ELETTROTEC SV STERZING VOLKSBANK

3. Day

26/10/2013 20.00 VIPITENO SV STERZING VOLKSBANK SSV DIAMANTE 5:8
26/10/2013 20.00 L'AQUILA FLOORBALL L'AQUILA FBC BOZEN 8:5
26/10/2013 21.00 LAGUNDO ASC ALGUND RAIFFEISEN UHC VARESE ELETTROTEC 6:3
27/10/2013 10.00 L'AQUILA VIKING ROMA FC FBC BOZEN 11:9
27/10/2013 11.00 LAGUNDO UF GARGAZON LIFTEX UHC VARESE ELETTROTEC 10:4
27/10/2013 12.00 CADONEGHE SHC FL SERENISSIMA FC MILAN 2:4

4. Day

09/11/2013 17.00 LAGUNDO SSV DIAMANTE FC MILAN 7:3
09/11/2013 20.00 ROMA VIKING ROMA FC UHC VARESE ELETTROTEC 7:3
09/11/2013 20.00 VIPITENO SV STERZING VOLKSBANK SHC FL SERENISSIMA 9:5
09/11/2013 20.00 LAGUNDO ASC ALGUND RAIFFEISEN FLOORBALL L'AQUILA 2:7
10/11/2013 10.00 BOLZANO SSV DIAMANTE SHC FL SERENISSIMA 7:3
10/11/2013 11.00 VIPITENO SV STERZING VOLKSBANK FC MILAN 7:0
10/11/2013 11.00 LAGUNDO UF GARGAZON LIFTEX FLOORBALL L'AQUILA 2:2

5. Day

16/11/2013 16.30 CARNAGO UHC VARESE ELETTROTEC FC MILAN 3:10
16/11/2013 19.00 CADONEGHE SHC FL SERENISSIMA ASC ALGUND RAIFFEISEN 7:8
16/11/2013 20.00 ROMA VIKING ROMA FC SV STERZING VOLKSBANK 4:5
16/11/2013 20.00 BOLZANO SSV DIAMANTE UF GARGAZON LIFTEX 8:7
17/11/2013 12.00 CADONEGHE SHC FL SERENISSIMA UHC VARESE ELETTROTEC 3:9
15/12/2013 11.00 BOLZANO FBC BOZEN SSV DIAMANTE 8:14

6. Day

15/12/2013 12.00 L'AQUILA FLOORBALL L'AQUILA VIKING ROMA FC 5:2
17/12/2013 20.30 LAGUNDO ASC ALGUND RAIFFEISEN UF GARGAZON LIFTEX 7:7
21/12/2013 19.00 CARNAGO UHC VARESE ELETTROTEC FLOORBALL L'AQUILA 1:4
22/12/2013 11.00 LAGUNDO UF GARGAZON LIFTEX SV STERZING VOLKSBANK 5:5

7. Day

11/01/2014 20.00 L'AQUILA FLOORBALL L'AQUILA SHC FL SERENISSIMA 10:1
11/01/2014 20.00 VIPITENO FBC BOZEN SV STERZING VOLKSBANK 7:10
12/01/2014 10.00 L'AQUILA FLOORBALL L'AQUILA FC MILAN 8:2
12/01/2014 12.30 L'AQUILA VIKING ROMA FC SHC FL SERENISSIMA 7:5

8. Day

25/01/2014 18.00 LAGUNDO ASC ALGUND RAIFFEISEN VIKING ROMA FC 4:5
26/01/2014 13.30 LAGUNDO ASC ALGUND RAIFFEISEN FC MILAN 10:6
15/02/2014 20.30 LAGUNDO FBC BOZEN ASC ALGUND RAIFFEISEN 9:7
16/03/2014 CIAMPINO UF GARGAZON LIFTEX VIKING ROMA FC

9. Day

08/02/2014 14.00 BOLZANO FBC BOZEN FLOORBALL L'AQUILA 5:4
08/02/2014 21.00 LAGUNDO ASC ALGUND RAIFFEISEN SSV DIAMANTE 7:5
08/02/2014 21.00 VIPITENO SV STERZING VOLKSBANK UHC VARESE ELETTROTEC 9:2
09/02/2014 10.00 VIPITENO SV STERZING VOLKSBANK FLOORBALL L'AQUILA 4:2
09/02/2014 11.00 BOLZANO SSV DIAMANTE UHC VARESE ELETTROTEC 11:3
09/02/2014 11.00 CADONEGHE FC MILAN SHC FL SERENISSIMA 5:4
09/02/2014 14.00 LAGUNDO UF GARGAZON LIFTEX FBC BOZEN 6:10

10. Day

22/02/2014 18.00 MILANO UHC VARESE ELETTROTEC VIKING ROMA FC 6:7
22/02/2014 20.00 VIPITENO SV STERZING VOLKSBANK ASC ALGUND RAIFFEISEN 12:2
22/02/2014 20.00 L'AQUILA FLOORBALL L'AQUILA UF GARGAZON LIFTEX 6:4
22/02/2014 20.30 MILANO FC MILAN FBC BOZEN 6:9
23/02/2014 11.00 BOLZANO SSV DIAMANTE SV STERZING VOLKSBANK 9:2
23/02/2014 14.00 MILANO FC MILAN VIKING ROMA FC 8:6
23/02/2014 16.30 MILANO UHC VARESE ELETTROTEC FBC BOZEN 8:5

11. Day

08/03/2014 18.00 MILANO FC MILAN UF GARGAZON LIFTEX
08/03/2014 20.00 ROMA VIKING ROMA FC SSV DIAMANTE
08/03/2014 20.00 CADONEGHE SHC FL SERENISSIMA FBC BOZEN
09/03/2014 10.00 ROMA FLOORBALL L'AQUILA SSV DIAMANTE
09/03/2014 12.00 CARNAGO UHC VARESE ELETTROTEC ASC ALGUND RAIFFEISEN
09/03/2014 12.00 CADONEGHE SHC FL SERENISSIMA UF GARGAZON LIFTEX